diagnostyka
Pantomograf Carestream Kodak 8000
     Nowoczesny aparat rentgenowski, dzięki któremu na jednym zdjęciu uwidaczniamy całe uzębienie. Opcjonalnie możliwe jest zrobienie zdjęć zatok szczękowych oraz stawów skroniowo - żuchwowych. Posiadamy wersję cyfrową - zdjęcia robi się bez użycia kliszy za pomocą czujnika, który przesyła dane na komputer. Dzięki temu przy wielokrotnie niższej dawce promieniowania osiągamy dużo lepszą jakość zdjęcia. Poza tym nie tracimy czasu na wywoływanie kliszy.
     Zdjęcia pantomograficzne stanowią niezastąpioną pomoc praktycznie w każdym rodzaju podejmowanego leczenia stomatologicznego. Przy profilaktyce ocenia się stan przyzębia, lub zaawansowanie      paradontozy      u     starszych.
W leczeniu zachowawczym można wychwycić ogniska próchnicy(np. na powierzchniach stycznych,    których    często   nie   widać   nawet
w powiększeniu), zakwalifikować wypełnienia, które trzeba wymienić, leczenia kanałowe, które należy poprawić. W chirurgii stomatologicznej wykorzystujemy pantomograf do oceny budowy kości i np. wykrywania zmian patogennych, które rozwijają się bezobjawowo; do oceny sytuacji przy ekstrakcjach czy wreszcie podczas implantologii. W zakresie protetyki oceniamy stan filarów potrzebnych do odbudowy uzębienia, ich rozmieszczenie względem siebie, przydatność do protezowania. RTG pomaga nam także przy leczeniu lub monitorowaniu rozwoju dzieci-oceniamy stan i liczbę zawiązków zębów stałych. Pozwala to zaoszczędzić przykrych niespodzianek w przyszłości.
gabinet stomatologiczny kraków

Radiowizjografia (RVG) Carestream Kodak 6000
     Urządzenie pracujące w połączeniu z RTG. Jest to alternatywa dla obrazowania tkanek na kliszach. Zamiast nich posiada czujnik, który zapisuje wiązkę promieni RTG w postaci cyfrowej i przesyła na komputer. Ten zaś wyposażony w odpowiednie oprogramowanie pozwala na wszechstronną obróbkę otrzymanego obrazu: powiększanie, zapis, katalogowanie itd. Czas oczekiwania od naświetlenia zęba do otrzymania obrazu na ekranie to 2 sekundy.
implanty kraków

Rentgen (RTG) Kodak 2000
     RTG to urządzenie znane od dziesięcioleci, a wciąż niezastąpione w diagnostyce tkanek twardych. Dzięki współpracy z niżej opisaną RVG, do uzyskania zdjęć potrzebne są o 90% mniejsze dawki promieniowania.
leczenie zębów kraków
profilaktyka
Skaler EMS
     Urzadzenie do usuwania kamienia nazębnego.
stomatolog kraków

Piaskarka EMS
     Jest urządzeniem charakteryzującym     się    wysoką     wydajnością i efektywnością w usuwaniu osadów i płytki nazębnej.
leczenie kanałowe kraków

Lampa wybielająca Whiten MAX BR 800
      Są dwie metody wybielania zębów - "nakładkowa" (czyli przeprowadzana w domu z użyciem żelów o ok. 10 - 15% stężeniach utleniaczy) oraz "gabinetowa"  (cały  zabieg stomatologiczny przeprowadzany  jest w gabinecie, a stężenia materiałów wybielających są dużo większe). Ww. lampa ma za zadanie wzmocnienie efektu wybielania w metodzie którą stosuje nasz gabinet stomatologiczny.
.
stomatolog kraków
leczenie zachowawcze i endodoncja
Mikroskop stomatologiczny Leica d300
     Stomatologia i wszystkie jej dziedziny cechują  się  tym, że zabiegi odbywają się na bardzo małych powierzchniach. Jeśli pragniemy osiągnąć wysoką dokładność prac potrzebujemy pracować powiększając mały obszar roboczy. Taką możliwość daje w/w mikroskop. Poza tym urządzenie dostarcza precyzyjne oświetlenie pola operacyjnego.
stomatolog kraków
Leica m320
Nowszy model mikroskopu, z tym samym przeznaczeniem.

gabinet stomatologiczny kraków

Koferdam    
     Przyrząd izolujący ząb podczas gdy wykonywane jest leczenie kanałowe zębów. Zapobiega dodatkowym zakażeniom bakteriami z jamy ustnej pacjenta, chroni przed środkami chemicznymi używanymi w czasie leczenia oraz poprawia komfort zabiegu leczenia zębów.

implanty kraków

Endometr Apex NRG + Rypex VDW
    Stosowany podczas gdy wykonywane jest leczenie kanałowe zębów. Dzięki niemu w prosty sposób mierzymy długość opracowywanego kanału zębów. Jest to podstawowa informacja potrzebna do właściwego leczenia endodontycznego zębów, której wbrew powszechnej opinii nie dostarcza nawet RTG.

leczenie zębów kraków

Obtura 3
     Jest to urządzenie pozwalające na szczelne wypełnienie kanałów korzeniowych - trójwymiarowej, często nieregularnej przestrzeni, sprzyjającej rozwojowi bakterii. Wypełnienie to uzyskujemy przez aplikację na gorąco specjalnego materiału    -   gutaperki.Ten skondensowany w systemie korzeniowym wypełniacz zapewnia ochronę martwego zęba na długie lata. W połączeniu z Systemem B, to obecnie najlepsze urządzenie pozwalające na perfekcyjne wypełnianie kanałów korzeniowych w krótkim czasie.
stomatolog kraków

System B
     Używa się go w pierwszej fazie wypełniania kanałów korzeniowych. Pozwala na precyzyjne wypełnienie okolicy wierzchołkowej korzenia, daje kontrolę dzięki której zmniejsza się ryzyko przepchnięcia wypełniacza poza wierzchołek korzenia (co może dać powikłania).
stomatolog kraków
chirurgia
BL Alfa
Urządzenie działające jak System B
leczenie kanałowe kraków
BL Beta
Podobnie jak Obtura 3 Jest to urządzenie pozwalające na szczelne wypełnienie kanałów korzeniowych.
leczenie zębów kraków

Fizjodyspenser
     Jest to urządzenie używane przy zabiegach chirurgicznych takich jak implantologia, resekcje wierzchołków korzeni, przeszczepy tkankowe itp. Pozwala na bezpieczne cięcie lub nawiercanie kości z odpowiednią prędkością przy odpowiedniej sile oraz właściwym chłodzeniu płynem fizjologicznym.
implanty kraków
System implantologiczny
     Jest to komplet narzędzi, dzięki którym wszczepia się implanty do kości. Implanty to specjalne "śruby", które po wprowadzeniu w łoże implantu integruje się z kością. Pacjent zyskuje dzięki temu filar analogiczny do utraconego korzenia, na którym można zaplanować różnego rodzaju odbudowy protetyczne - korony, mosty, zaczepy protez ruchomych(wyjmowanych).
gabinet stomatologiczny kraków
sterylizacja

Autoklaw
     Urządzenie do sterylizacji narzędzi.
leczenie kanałowe kraków

Myjka ultradźwiękowa
     Urządzenie pomocne w czyszczeniu wszelkich narzędzi używanych w czasie zabiegów. Wstępne czyszczenie ultradźwiękami z pomocą odpowiednich roztworów bakteriobójczych to jeden z kilku etapów zapewniających sterylność narzędzi.
leczenie zębów kraków
urządzenia pomocnicze

Ssak stomatologiczny
     Niezastąpione urządzenie przy pracy z pacjentem w pozycji leżącej (tylko taka pozwala na użycie mikroskopu i czynny udział asysty). Pozwala na bieżąco usuwać nieprzyjemne zapachy i resztki powstające przy pracy w jamie ustnej pacjenta.
leczenie zębów kraków
Aparat
     Służy do archiwizacji i obrazowania prac. Czasem    używany    dla    ułatwienia   współpracy
z technikiem dentystycznym wykonującym prace protetyczne.
leczenie zębów kraków

Wstrząsarka Capmix
     Pozwala na mieszanie kapsułkowanych materiałów stomatologicznych. Zwiększa się przy tym szybkość pracy a co za tym idzie komfort zabiegów. Kapsułki zawierają idealne proporcje mieszanych materiałów- ryzyko możliwości popełnienia błędu proporcji jest całkowicie wyeliminowane.
implanty kraków

Mieszalnik Pentamix 3
     Podobnie jak wstrząsarka maszyna ta została zakupiona by całkowicie wyeliminować błędy proporcji mieszanych materiałów oraz by przyśpieszyć pracę. Służy do mieszania precyzyjnych mas  wyciskowych używanych w leczeniu protetycznym.
leczenie kanałowe kraków
Dental Master
     To program służący do przejrzystej komunikacji z pacjentem. Jest to zbiór 280 różnych procedur stomatologicznych w postaci animacji komputerowych 3D. Po przedstawieniu kilku z nich, pacjentom łatwiej zrozumieć zawiłości niektórych zabiegów, a nam sprecyzować oczekiwania pacjenta.
gabinet stomatologiczny kraków

Tor wizyjny
     Kamera zintegrowana z mikroskopem. Pozwala przesłać obraz widziany przez obiektyw Leici na monitor- w pewnych sytuacjach rozwiązanie przydaje się asystentce stomatologicznej, lub zaspokoi ciekawość pacjentów.
Back to Top