WYBIELANIE CAŁOŚCIOWE ZĘBÓW ZDROWYCH

Są dwie metody wybielania zębów.
Jedna tzw. "nakładkowa" polega na stosowaniu 10-15% żelów wybielających poza gabinetem. Dostają Państwo w tym celu dopasowane do zębów nakładki, do których aplikuje się żel. Wybielanie jest stopniowe-kilkudniowe. Żel działa przez kilka godzin w ciągu dnia lub nocy. Pacjent wybiela zęby samodzielnie, ale pod nadzorem lekarza.
Druga metoda polega na wybielaniu zębów w gabinecie. Stosowane żele mają większe stężenia i byłyby niebezpieczne przy samodzielnym zastosowaniu w domu. W związku z tym materiał wybielający aplikuje lekarz po odpowiednim zaizolowaniu tkanek sąsiadujących z zębami. Dla przyspieszenia efektu wybielania stosujemy lampę wybielającą Whiten Max. Zabieg najczęściej wykonuje się na 1-2 wizytach w 2-3 15 minutowych sesjach.

Należy pamiętać, że sztuczne uzupełnienia w zębach nie ulegną wybieleniu i mogą kontrastować po zabiegu z jasnymi zębami. Ostateczne efekty wybielania należy oceniać po 2 tygodniach od kuracji.
WYBIELANIE ZĘBÓW MARTWYCH
Osobnym zagadnieniem jest wybielanie zębów martwych. Najczęściej sprowadza się ono do zlikwidowania przyczyny przebarwienia (w większości przypadków chodzi o niewłaściwe leczenie kanałowe). Następnie do wybielania przez aplikację środka do komory zęba oraz ponowną odbudowę zęba.
PRZYPADEK 1
PRZYPADEK 2
Back to Top